Aktualności
Wtorek, 30 czerwca 2015 16:26

Świat pod Kyczerą - XVIII. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny

W sobotnie popołudnie, 27 czerwca do gminy Uście Gorlickie zawitał XVIII. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. Organizatorem festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy. Jest to największa tego typu impreza folklorystyczna i jeden z większych festiwali w Polsce.
Zasięgiem obejmuje Dolny Śląsk i Małopolskę. Ma na celu łamanie stereotypów i łączenie ludzi z różnych zakątków świata. Na tegoroczną edycję festiwalu przybyły zespoły z Brazylii, Turcji, Słowacji, Serbii, Portoryka oraz Polski. Do udziału w tym doniosłym wydarzeniu zaproszony został również Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” działający przy Gorlickim Centrum Kultury, który wziął udział w korowodzie ulicznym i animacjach w Uściu Gorlickim oraz korowodzie i koncercie galowym pt. „Kyczera i jej goście dla gminy Uście Gorlickie” w amfiteatrze w Wysowej-Zdroju.

Impreza mimo deszczowej pogody zgromadziła w Parku Zdrojowym tłumy widowni. Koncert poprowadził Jerzy Starzyński, inicjator festiwalu i dyrektor Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera”.

opr. ab
     

źródło: Gorlickie Centrum Kultury

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl