Aktualności
Piątek, 19 września 2014 19:49

Sukces negocjacji Kontraktu Terytorialnego - gwarancje dla nowej "zakopianki" z Lubnia do Rabki-Zdroju

Budowa nowego odcinka "zakopianki" z Lubnia do Rabki-Zdroju, to jedna z inwestycji, dla których władzom regionu udało się wywalczyć gwarancje podczas negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Małopolskiego.
Jak poinformował marszałek małopolski Marek Sowa, czwartkowe negocjacje Kontraktu Terytorialnego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju dotyczyły głównie infrastruktury transportowej. Ustalenia kontraktu muszą teraz zostać przyjęte przez rząd, następnie zostanie zawarta umowa pomiędzy rządem a Samorządem Województwa Małopolskiego. Uzyskane wczoraj w MIR zapisy dają gwarancję realizacji kluczowych przedsięwzięć jeszcze w tej perspektywie finansowej.

– Jeszcze w lipcu nie przypuszczałem, że uda się zbliżyć pakiet zagwarantowanych inwestycji do tej puli. To, co udało się nam osiągnąć w czasie wczorajszych negocjacji to efekt ogromnej pracy i bardzo dobrego przygotowania. Mieliśmy solidne argumenty – podkreślał w czasie piątkowej konferencji prasowej marszałek Marek Sowa.

Na liście drogowych przedsięwzięć podstawowych (które mają zapewnione gwarancje rządowe) znalazły się m.in. : oczekiwane od dawna rozpoczęcie projektowania całego przebiegu drogi Brzesko-Nowy Sącz i budowa pierwszego odcinka od Nowego Sącza do Łososiny Dolnej - szacowany koszt inwestycji 500 mln zł, obwodnica Zabierzowa (400 mln zł), obwodnica Zatora (46 mln zł), czy obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej (220 mln zł). W kontrakcie zapisano również odcinki S7: budowę dwupasmowego odcinka od Lubnia do Rabki, wschodnią obwodnicę Krakowa i połączenia ekspresowego od Krakowa do granicy z Województwem Świętokrzyskim oraz drogę S1 Mysłowice – Bielsko Biała.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie, oprac. r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl