Aktualności
Piątek, 9 sierpnia 2013 23:33

Stroje, biżuteria, sztuka wizualna, obrazy - prace Moniki Błażusiak w nowotarskich Jatkach (zdjęcia)

Na otwartej w nowotarskiej galerii wystawie "Kontrasty" prezentowane są przede wszystkim stroje. Ale są także zaznaczone inne dziedziny twórczości - druk na tkaninie, malarstwo oraz sztuka wizualna.
Artystka jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, zdobywczynią licznych nagród w konkursach modowych i artystycznych. Uczestniczyła w wystawie pt."Miasto Łódź" 2010, która prezentowana była w oddziale Narodowej Galerii Sztuki "Zachęta" w Warszawie (projekt Kordegarda), jest laureatką nagrody marszałka województwa łódzkiego w XXVII Konkursie im. Wł. Strzemińskiego "Sztuki Piękne" w Łodzi, laureatką Nagrody Mediów w Międzynarodowym Konkursie Złota Nitka 2011 oraz zdobywczynią głównej nagrody w konkursie "Gryf Fashion Show 2011".

Monika Błażusiak ukończyła Liceum Plastyczne im. A. KEnara w Zakopanem. Zaledwie rok temu obroniła w wyróżnieniem dyplom z "ubioru" w pracowni prof. Małgorzaty Czudak na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, z aneksem z malarstwa w pracowni prof. Marka Czajkowskiego. Jej dyplom został wyróżniony podczas wystawy najlepszych prac dyplomowych ASP "Rocznik 2012", w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Jej kolekcje trzykrotnie były prezentowane podczas Polskiego Tygodnia Mody - Fashion Philosophy Fashion Week Poland, w ramach głównych pokazów Alei Projektantów. Ma na swoim koncie także autorskie pokazy mody.

Podczas wernisażu wystąpiła Sylwia Basta. Pieśniarka zgodnie z zamysłem organizatorów wystawy, przygotowała recital na zasadzie kontrastu, wykonując zarówno swoje kompozycje, jak i innych twórców.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl