Aktualności
Środa, 12 marca 2014 15:08

Straż Graniczna zatrzymała kolejnych Ukrainców i Rosjan

Funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 cudzoziemców – 7 obywateli Ukrainy i 2 obywateli Rosji, którzy naruszyli obowiązujące w Polsce przepisy.
Cudzoziemcy zostali zatrzymani na terenie województwa opolskiego, śląskiego i małopolskiego podczas prowadzonej przez funkcjonariuszy SG kontroli legalności pobytu oraz kontroli na szlakach komunikacyjnych.

Pięciu obywateli Ukrainy zatrzymano na szlakach komunikacyjnych w Przysieczy, Głogoczowie i Tarnowie, zaś kolejnych dwóch podczas prowadzenia kontroli legalności pobytu w Rybniku i Tarnowie. Wszyscy obywatele Ukrainy przebywali na terenie naszego kraju niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Wizy, które posiadali, wykorzystywali niezgodnie z ich przeznaczeniem. Za naruszenie przepisów ustawy o cudzoziemcach otrzymali decyzje zobowiązujące do opuszczenia terytorium Polski.

Natomiast dwie obywatelki Rosji zatrzymano Chyżnem, na drodze krajowej DK 7, podczas kontroli autokaru relacji Warszawa –Wiedeń. Cudzoziemki usiłowały nielegalnie przekroczyć granicę Polski, posługując się dokumentami należącymi do innych osób. Za popełnione przestępstwo przedstawiono im zarzuty usiłowania przekroczenia granicy RP wbrew przepisom. Rosjanki przyznały się do zarzucanych czynów. Na wniosek Straży Granicznej Sąd Rejonowy w Zakopanem wydał postanowienie o umieszczeniu zatrzymanych kobiet w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Przemyślu.

To kolejna tego typu akcja w ostatnich dniach. Kilka dni temu zatrzymano kilku obywateli Ukrainy.

s/

źródło: Straż Graniczna

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl