Golemo
Aktualności
Piątek, 27 lipca 2018 14:07

Startuje Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą

114 zawodników stanie na starcie 10-tego Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Na trasie liczącej 5493 metry pojawią się zawodnicy z Polski, Włoch, Czech, Austrii, Francji, Słowacji, Luxemburga, Szwajcarii i Chorwacji.
Według zapowiedzi organizatora, na starcie powinno pojawić się aż 17 bolidów, w tym dwa z Polski. O punkty w 9 Rundzie Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich właśnie w bolidach powalczą Adam Stopka (POL, Intech gxr 1000) i Paweł Rzadkosz (POL, Radical RS 3).

Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na www.wysciggorski.pl - w komplecie pojawią się liderzy mistrzostw z obu kategorii: W cat. 1 (Production) o utrzymanie najwyższej pozycji starać się będą dwaj liderzy, mający po wyścigu w Dobsinie po 175 pkt: Lukas Vojacek (CZE, Subaru Impreza) i Pierre Courroye (FRA, McLaren MP 4 -12C GT 3). Straty punktowe na pewno będzie się starał zniwelować zajmujący na razie trzecie miejsce w tej kategorii Jan Milon (SVK, McLaren 6505 GT 3), który na razie zgromadził 116 punktów.
Także w kategorii 2 (Competition) po ośmiu eliminacjach ciężko jest wskazywać zdecydowanego lidera, choć najrówniejszą, znakomitą formę prezentuje dotychczasowy lider, rekordzista trasy w Limanowej, Christian Merli (ITA, Osella FA30 Zytek LRM, 175 pkt) który oczywiście stanie na starcie do szczęśliwej dla siebie polskiej rundy czempionatu. Widzowie zobaczą również pozostałych liderów FIA EHC: zajmującego druga pozycję Andrea Bormoliniego (ITA, Osella PA 20, 162,5 pkt) i trzeciego Vladmimira Vitvera (CZE, Audi TT-R DTM WTTR, 151 pkt). Na pewno straty będzie starał się odrabiać zajmujący na razie 6 pozycję wielokrotny mistrz Europy Simone Faggioli (ITA, Norma M20 FC), który aż w trzech wyścigach nie punktował i musi nadrobić brakujące do lidera 64 punkty. Będzie to dość trudne, do końca serialu pozostały, łącznie z Limanową, cztery wyścigi.

Łącznie o punkty Mistrzostw Europy walczyć będzie 55 kierowców, najwięcej, bo aż 22 w Grupie E2 SH, w której znajdują się także Polacy z pierwszej trójki GSMP: Waldemar Kluza (POL, Skoda Fabia 2000), Michał Ratajczyk (POL, Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport) i DUBAI (POL, Mitsubishi Lancer Berg Monster).

Do 5 i 6 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 76 kierowców; oprócz wspomnianych liderów klasyfikacji generalnej GSMP, zobaczymy także najszybszych zawodników Grupy N (Karol Krupa, Herbi i Łukasz Kabaciński), Grupy A (Szymon Piękoś, Marcin Wrona i Radosław Ćwięczek) i grup narodowych: A/PL (Jacek Handl, Wojciech Socha i Michał Żywarski) i E0/PL z jej liderem Mariuszem Białym.

Do Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w kategorii aut historycznych zgłoszono 7 kierowców, wśród nich zajmującego po czterech rundach pierwsze miejsce Wojciecha Koczeskiego. (Subaru Legacy RS).

Więcej informacji o imprezie i aktualne relacje i wyniki na stronie www.wysciggorski.pl

Wyścig spowoduje sporo zmian i utrudnień w ruchu, poniżej informacja opublikowana na stronie organizatora:
Od piątku 27 lipca do niedzieli 29 lipca rozegrany zostanie 10 Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą.
W związku z tym na czas wyścigu zostanie zamknięta droga powiatowa nr K-1609 na odcinku Limanowa – Zalesie
Od 27 lipca (piątek) od godz. 16:00 do 28 lipca (sobota) godz. 6:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku serwisowego) do skrzyżowania na osiedle „Zakopane” i Słopnice (start).
Od 28 lipca (sobota) od godz. 6:00 do 28 lipca (sobota) do godz. 21:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku serwisowego) do skrzyżowania na Młyńczyska.
Od 28 lipca (sobota) od godz. 21:00 do 29 lipca (niedziela) do godz. 7:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku serwisowego) do skrzyżowania na osiedle „Zakopane” i Słopnice (start).
Od 29 lipca (niedziela) od godz. 7:00 do 29 lipca (niedziela) do godz. 21:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku serwisowego) do skrzyżowania na Młyńczyska.
Zostały wyznaczone objazdy dla w/w dróg przez Młyńczyska, Jastrzębie, Łukowicę i Siekierczynę. Istnieje też krótsza alternatywa drogą Limanowa-Zamieście-Słopnice-Zalesie-Kamienica.
Dodatkowo 27 lipca w (piątek) zamknięta jest ulica Bronisława Czecha w Limanowej (od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do cmentarza)na czas organizacji odbioru administracyjnego i badania kontrolnego ("LDK").


materiały prasowe ze strony www.wysciggorski.pl, fot. UMA Fotografia z arch. Konrada Bieli
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl