Aktualności
Poniedziałek, 30 września 2013 17:40

Starosta tatrzański o remoncie estakady: "za rok droga zostanie oddana do użytku"

Trwa modernizacja estakady w Zakopanem. Na konferencji prasowej starosta Andrzej Gąsienica Makowski przedstawił harmonogram prac przy przebudowie jednego z najważniejszych punktów komunikacyjnych w Zakopanem.
Starostwo Powiatowe uzyskało środki na przebudowę drogi z unijnego Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Cały koszt inwestycji to ponad 18 mln złotych, z czego dofinansowanie wyniosło 15 mln.

- Prace wykonywane są przez firmę z Ochotnicy Dolnej. Za rok o tej porze droga ma być oddana do użytku, taki jest termin w umowie. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem, jak tylko pogoda będzie sprzyjała, prace będą prowadzone do samego samej zimy - wyjaśnia starosta.

Według starosty największe utrudnienia czekają kierowców po świętach Bożego Narodzenia. Obie nitki drogi zostaną wtedy zamknięte. Główna część remontu potrwa do wakacji przyszłego roku, kiedy otworzona zostanie nitka północna w dwóch kierunkach. W czasie zamknięcia drogi ma być utworzony przejazd ulicą Kaszelewskiego w stronę Kościeliska. W przeciwnym kierunku remont omijać będziemy ulicą Ubocz i Drogą do Rojów.

- Zwróciłem się z pismem do burmistrza o wykonanie chodnika na drodze Ubocz i modernizacje tej drogi. Być może na Drodze do Rojów trzeba będzie ustawić światła, żeby ułatwić wyjazd na ulicę Kościeliską - mówi Makowski.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl