Festiwal Kiepury
Aktualności
Środa, 20 września 2017 22:50

Starosta sądecki na sesji Rady Miejskiej Starego Sącza (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął udział w sesji Rady Miejskiej Starego Sącza. Rozmawiał z radnymi na temat inwestycji prowadzonych przez Powiat na terenie Starego Sącza w ostatnich dwóch latach oraz planach na przyszłość.
Starosta przypomniał m.in. o szybkiej decyzji o przeniesieniu Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w nowe miejsce po tym, jak zobaczył, w jakich warunkach uczą się dzieci i młodzież. PMDK znalazł się w wyremontowanych pomieszczeniach, gdzie uczestnicy zajęć mogą rozwijać swoje pasje.

- Przygotowanie nowych pomieszczeń kosztowało ponad sto tysięcy złotych, ale było warto. Ponadto, kolejne 700 tysięcy złotych przeznaczyliśmy na remont Internatu Międzyszkolnego, a na inne remonty placówek oświatowych na terenie gminy Stary Sącz przekazaliśmy ponad 80 tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec – mówił starosta Marek Pławiak. - W przyszłym roku planujemy rozpocząć budowę sali gimnastycznej z łącznikiem przy Liceum Ogólnokształcącym. Koszt inwestycji - około trzy miliony złotych. To oczywiście jednostki powiatowe, ale korzystają z nich uczniowie i mieszkańcy miasta i gminy Stary Sącz. Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki do nauki i pracy. Przy różnych przedsięwzięciach możemy liczyć na pomoc władz gminy – burmistrza Jacka Lelka i wiceburmistrza Kazimierza Gizickiego. To oni też, oprócz radnych powiatowych Stanisława Dąbrowskiego i Jana Gomółki, wywierają na nas „naciski” chcąc, aby jak najwięcej inwestycji powiat robił właśnie na waszym terenie – dodał z uśmiechem starosta. – Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje i nawet w kwestiach spornych dochodzimy do porozumienia.

Na potwierdzenie swoich słów, starosta wspomniał m.in. o 2 milionach złotych, za które zostały zrobione remonty dróg i jest utrzymywana infrastruktura na terenie miasta i gminy. 1,5 miliona z tej kwoty zostało przekazane miastu na przebudowę ul. Węgierskiej. Mówił także o budowie chodników m.in. w Łazach Brzyńskich, Barcicach, uzupełnianiu poboczy w Moszczenicy czy dokumentacji remontu mostu w Moszczenicy, która zostanie przygotowana jeszcze w tym roku. Jej koszt to 44 tysiące złotych.

Starosta wziął udział w sesji na zaproszenie Ewy Zielińskiej – przewodniczącej Rady Miejskiej Starego Sącza. Podczas spotkania obecni byli również radny powiatowy Stanisław Dąbrowski i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka.

olsz/ zdj. Maria Olszowska
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl