Golemo
Aktualności
Środa, 27 listopada 2013 14:04

Stanisław Juchnowicz - Honorowym Obywatelem Krakowa

Wybitny architekt i urbanista – prof. Stanisław Juchnowicz otrzymał dziś (27 listopada, środa) tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Wyróżnienie odebrał podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Krakowa.
Prof. Stanisław Juchnowicz odebrał tytuł z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera.

- Niewielu twórców i uczonych zyskuje niezachwianą pewność, że ich dzieło pokona upływ czasu, stanie się nieprzemijającym elementem uniwersalnego dziedzictwa, a tak z pewnością możemy myśleć o dorobku prof. Stanisława Juchnowicza – mówił podczas uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

- Nadanie mi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Krakowa odbieram w wymiarze znacznie szerszym niż tylko osobistym, to w moim odczuciu wyraz uznania dla całej dziedziny jaką jest urbanistyka i architektura – powiedział prof. Stanisław Juchnowicz.

Stanisław Juchnowicz urodził się w 1923 r. w Lidzie. Jest wybitnym urbanistą i architektem, który swoimi osiągnięciami twórczymi wpisuje się na trwałe w historię Krakowa. Jest współautorem planu urbanistycznego Nowej Huty, do jego wybitnych osiągnięć zaliczają się liczne inicjatywy i projekty służące poprawie warunków ekologicznych naszego miasta m.in. utworzenie użytku ekologicznego Łąki Nowohuckie.

opr. s/ zdj. Paweł Krawczyk

źródło: Kraków.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl