Aktualności
Sobota, 8 października 2016 14:39

Stadion integracyjny w Stróżach już otwarty (zdjęcia)

Dzisiaj w Stróżach oficjalnie otworzono stadion integracyjny. Jednym z gości był Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, a witał go senator Stanisław Kogut – pomysłodawca budowy tego obiektu sportowego.
- Senator Stanisław Kogut jest znany w całej Polsce z tego, że pomaga osobom niepełnosprawnym i chorym – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Ten stadion to kolejne jego dzieło, które będzie służyło do integracji i rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Zaplecze rehabilitacyjne to dodatkowy atut tego miejsca. Cieszę się, że na terenie Powiatu Nowosądeckiego powstają takie obiekty.

Stadion znajduje się w pobliżu siedziby Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Oprócz boiska, jest tutaj także bieżnia i zaplecze rehabilitacyjne. Otwarcie obiektu połączono z Jesienną Spartakiadą Integracyjną.

Otwarcie stadionu poprzedziła msza św., po której złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Następnie, minister Witold Bańka, w towarzystwie posłów, przeciął symboliczną wstęgę i otworzył stadion. Odczytał także list od premier RP Beaty Szydło.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Franciszek Kantor, sekretarz Powiatu i radny wojewódzki Witold Kozłowski, posłowie, senatorowie, wojewoda Małopolski Józef Pilch oraz wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Imprezę uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

olsz zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl