Aktualności
Środa, 21 marca 2018 12:16

Sprawca fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego w Galerii Krakowskiej - tymczasowo aresztowany

Chwile grozy przeżyli 15 marca br. klienci Galerii Krakowskiej, którzy w godzinach popołudniowych spędzali w niej czas na zakupach. Tuż po godzinie 16.00, pojawiła się informacja o pozostawionym w budynku ładunku wybuchowym. Ogłoszono ewakuację, która objęła ok. 3 tys. osób przebywających w tym czasie na terenie centrum handlowego.
Według zgłoszenia jednego z klientów, bomba miała się znajdować w jego plecaku, który położył na posadzce w holu łączącym toalety z pasażem. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratownicze i porządkowe. Do sprawdzenia obiektu pod kątem substancji pirotechnicznych, został również użyty policyjny pies służbowy. Jak się okazało, w plecaku pozostawionym przez sprawcę, były artykuły spożywcze i … alkohol. 65-letni zgłaszający został zatrzymany przez policjantów z KP I w Krakowie. Miał niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia sprawca usłyszał zarzut fałszywego zgłoszenia o pozostawionej na terenie Galerii Krakowskiej bombie (art.224a KK). Podejrzany tłumaczył swój czyn upojeniem alkoholowym.16 marca br. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

opr. s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl