Aktualności
Środa, 12 kwietnia 2017 06:47

Sprawa znieważenia Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu nadal przedmiotem śledztwa

Informacje o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości, według Prokuratury Krajowej okazały się przedwczesne. Takie podały kilka dni temu niektóre media.

- W związku z doniesieniami medialnymi Prokuratura Krajowa informuje, że Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadziła dwa postępowania dotyczące zdarzeń, które miały miejsce podczas wizyt Prezesa Prawa i Sprawiedliwości na grobie Śp. Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu w Krakowie – czytamy w komunikacie PK.

Pierwsze z tych postępowań dotyczy zdarzenia, do którego doszło na Wawelu w dniu 18 grudnia 2016 roku. Śledztwo to zostało wszczęte tuż po zdarzeniu i nadal jest prowadzone. PK podaje, że prokuratorzy ustalają, czy nie doszło do zniesławienia, znieważenia lub naruszenia nietykalności cielesnej prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Śledczy ustalają również czy w trakcie zdarzenia nie doszło do znieważenia funkcjonariusza publicznego.

- Aktualnie prowadzone są bardzo intensywne czynności śledcze, które mają na celu ustalenie wszystkich osób uczestniczących w tym zdarzeniu, a także ich roli – wyjaśnia Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. - Decyzja Prokuratury Okręgowej w Krakowie o odmowie wszczęcia postępowania, która została wydana w dniu 31 marca 2017 roku, dotyczy tylko i wyłącznie zdarzenia z dnia 18 marca 2017 roku na Wawelu. Oceniając to zdarzenie krakowska prokuratura uznała, że zachowanie jego uczestników nie wyczerpuje znamion przestępstwa. Decyzja ta jest nieprawomocna i przysługuje na nie zażalenie.

Przypomnijmy, wizyty Jarosława Kaczyńskiego na grobie Śp. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie wywoływały głośne protesty jego przeciwników politycznych.


fot. Tomasz Cichocki
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl