Aktualności
Piątek, 13 września 2013 23:24

Spotkanie nowotarskich artystów - Prezentacje Nowotarskie już po raz 22. (zdjęcia)

NOWY TARG. - Dwa i dwa daje dwadzieścia dwa - mówiła Anna Dziubas układając na torcie świeczki. - Może to wbrew matematyce, ale tłumaczy tytuł wystawy - dodała kierownik nowotarskiej Galerii Sztuki Jatki.
Tytuł wystawy brzmi "2+2 czyli Dwudzieste Drugie Prezentacje Nowotarskie". Na ekspozycji zgromadzono prace ponad 30 artystów związanych z miastem. Prezentowane są grafiki, obrazy, tkaniny, gobeliny, metaloplastyka, rzeźba i sztuka użytkowa.

- Cieszy, że ta wystawa będąca spotkaniem nowotarżan i przyjaciół galerii odbywa się już po raz 22 - mówił Marek Fryźlewicz. - To pokazuje, że podjęta jednogłośnie przez radnych w 1999 roku decyzja, by nie przeznaczać tego budynku na handel, tylko na cele sztuki - była słuszna - dodał burmistrz.

Swoją kilkumiesięczną nieobecność skomentował: "trochę mnie nie było. Jedni się cieszyli, inni nie, ale tak to już jest"...

Swoje prace w galerii prezentuje tym razem: Joanna Borowicz, Michał Batkiewicz, Monika Błażusiak, Lucyna Borecka, Jan Chodorowicz, Ewa Deskur-Kalinowska, Małgorzata Dudzińska - Kraskiewicz, Anna Dziubas, Witold Truty, Piotr Frysztak, Krzysztof Gil, Wiesława Kazuś-Tylek, Dawid Kędzierski, Marek Kossowski, Izabela Mamak, Agata Mrożek, Jan Makowski, Elżbieta Nałęcz-Kęszycka, Teresa Olbrychtowicz, Leszek Pustówka, Agnieszka Rokicka, Maria Zofia Mrożek, Hanna Romańska - Tusiewicz, Jacek Schmidt, Sławosz Smoleń, Marcin Stawicki, Piotr Timofiejczyk, Aneta Tworek, Emilia Voit, Anna Wiśniowska-Smoleń i Gabriel Wolski. Podczas wernisażu uhonorowano także Marcina Ozorowskiego. - Marcin proszony o przekazanie swojej pracy powiedział, że nie ma niczego nowego i nie ma czasu tworzyć, ale przecież mamy tu jego prace: plakaty, zaproszenia na wernisaż - tłumaczyła Anna Dziubas.

Podsumowaniem 22 "urodzin galerii" będzie koncert jubileuszowy "Dwadzieścia dwie nuty" dedykowany Galerii Jatki. W piątek 20 września o godz. 18.00, w Sali Koncertowej nowotarskiej Szkoły Muzycznej wystąpią pedagodzy i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej.

s/ zdj. Michał Bachulski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl