Golemo
Aktualności
Piątek, 5 stycznia 2018 14:24

Spotkanie noworoczne u starosty nowotarskiego (zdjęcia)

NOWY TARG. W szkole muzycznej odbyło się doroczne Spotkanie Noworoczne starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera z powiatowymi elitami. Podsumowując ubiegły rok starosta mówił o wielu sukcesach, szczególnie inwestycjach, ale odniósł się też krótko do "trudnej i przykrej", jak to określił, sytuacji w Powiatowym Zarządzie Dróg
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, mundurowych, państwowych oraz organizacji społecznych i kulturalnych z terenu miasta i powiatu. Byli też parlamentarzyści - Barbara Bartuś i Edward Siarka. Na powitanie zaśpiewał chór Adoramus ze Rdzawki, który zaprezentował kolędy, podobnie jak zespół góralski z Cichego - drugi gość spotkania.

W swoim noworocznym przemówieniu starosta nowotarski podkreślał, że w 2017 roku powiat przeprowadził wiele inwestycji, a sytuacja finansowa samorządu jest dobra. Do najważniejszych ubiegłorocznych przedsięwzięć zaliczył m.in. budowę bursy i rozbudowę SOS-W w Nowym Targu, budowę sali sportowej przy Zespole Szkół im. Tischnera i siedziby Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. W tym miejscu szczególnie podziękował posłowi Siarce, dzięki któremu udało się pozyskać od rządu sporą dotację ma budowę nowej sali dla "Rabcia". Do sukcesów zaliczy otwarcie oddziału kardiologicznego w nowotarskim szpitalu, termomodernizację Domu Nauczyciela w Nowym Targu i liczne inwestycje na drogach powiatowych. - Pomimo trudnej i przykrej sytuacji w Powiatowym Zarządzie Dróg w Nowym Targu udało się wiele zrobić na drogach powiatowych - mówił Krzysztof Faber nawiązując aresztowania za łapówki dyrektora PZD i jego zastępcy pod koniec ub. roku. Za współpracę przy tych inwestycjach podziękował samorządom gminnym.

Zostały wręczone Medale Pamiątkowe Podhala, dyplomy za sukcesy w systemie szkolnego współzawodnictwa sportowego i odznaka za zasługi w rozwoju sportu szkolnego.

Na koniec, jak co roku, starosta Faber w towarzystwie członków zarządu, przewodniczącego rady i zaproszonych gości, obsypali obficie obecnych owsem.

r/ zdjęcia Michał Adamowski

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl