Golemo
Aktualności
Wtorek, 19 lipca 2016 20:05

Specjalny bilet komunikacji miejskiej na ŚDM

Od dziś można kupić w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej, punktach sprzedaży biletów i około 300 kioskach, specjalny bilet, uprawniający do przejazdu pojazdami komunikacji miejskiej w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży (od 26 do 31 lipca). Będzie kosztował 15 złotych.
Bilet okazjonalny uprawnia do wielokrotnych przejazdów liniami dziennymi i nocnymi, jest ważny w strefach biletowych I i II (miasto Kraków i aglomeracja) w trakcie Światowych Dni Młodzieży, czyli od 26 do 31 lipca. W okresie jego ważności możliwa jest nieograniczona liczba przesiadek. Bilet nie wymaga kasowania. Należy go zachować do kontroli, jego koszt to 15 zł.

Poza biletomatami i kioskami, bilet okazjonalny na ŚDM będzie można także kupić w Punktach Sprzedaży Biletów, które od 25 do 29 lipca będą czynne od 9:00 do 19:00. Natomiast od piątku 29 lipca nieprzerwanie przez całą dobę aż do niedzieli 31 lipca do godz. 24:00 będzie otwarty Punkt Sprzedaży Biletów i Informacji przy Dworcu Głównym Wschód.

MPK uruchamia też nową infolinię, gdzie uczestnicy ŚDM już od piątku 22 lipca do niedzieli 31 lipca przez całą dobę uzyskają informacje w języku polskim i angielskim. Dodatkowo, od 6:00 do 22:00 także w języku hiszpańskim, francuskim, ukraińskim, rosyjskim i niemieckim.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl