Aktualności
Sobota, 23 sierpnia 2014 09:01

Sobota na Jarmarku Podhalańskim w Nowym Targu

Pogoda sprzyja tegorocznemu Jarmarkowi Podhalańskiemu. Od rana jest ciepło i słonecznie. Na Rynku trwa drugi dzień trzydniowej imprezy. Wieczorem wystąpi największa gwiazda Jarmarku - Maciej Maleńczuk.
Jarmark, jak co roku, skrzy się kolorowymi i różnorodnymi stoiskami. Prym wiodą twórcy ludowi, rzemieślnicy i rękodzielnicy. Oferują różności, od obrazów na szkle, przez wyroby z wosku, rzeźby, po kolorowe bransoletki, a także serdaki, skóry, kożuchy czy skórzane torby. Są też stoiska ze zwykłym towarem - kapciami, kapeluszami, okularami czy kosmetykami. Jest też m.in. stoisko firmy Color Park, która planuje budowę wielkiej galerii handlowej na granicy Nowego Targu i Szaflar.

Na Rynku można spróbować wielu smakołyków: dojrzewających serów z Austrii, miodowego chleba z Wilna, różnych wędlin, serów, a pod Ratuszem pieczonego barana serwowanego przez Witolda Zachwieję z Rabki-Zdroju. Regionalnymi potrawami handluje też Związek Podhalan.

Niemal cały czas odbywają się różne wydarzenia i występy. Są to koncerty zespołów regionalnych, spektakle dla dzieci, warsztaty i pokazy.

Na Rynku prowadzona jest akcja krwiodawstwa, odbywają się też turnieje gier e-sportowych.

Otwarte są oba ogórki gastronomiczne. Można napić się w nich piwa i coś zjeść.

Na Rynku można spotkać hostessy Podhale24.pl, które rozdają gościom jarmarku baloniki i krówki.

Wieczorem o godz. 20 na scenie wystąpi Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Po nim zaśpiewa nowotarżanka Jagoda Kret, a wieczór zakończy koncert grupy Leniwiec.

r/

Przypominamy, że bezpośrednie relacje z Jarmarku zamieszczane są na stronie JarmarkPodhalański.pl.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl