Golemo
Aktualności
Czwartek, 17 grudnia 2020 08:47

Słowacja wprowadza lockdown - tylko 6 osób na weselu

Os najbliższej soboty nasz południowy sąsiad wprowadza lockdown. Po rekordowej liczbie ponad 8 tysięcy nowych zachorowań odnotowanych w miniony wtorek, władzę zdecydowały się wprowadzić nowe, daleko idące restrykcję.
Nowe zasady obowiązywać będą do 10 stycznia przyszłego roku.

Od soboty zamknięta ma zostać większość sklepów, ograniczone mają zostać wszelkie spotkania a święta sędzia będzie można tylko z najbliższymi, z którymi tworzy się jedno gospodarstwo domowe.

Co ciekawe, hotele i domki letniskowe do wynajęcia mogą pozostać otwarte, ale każda grupa gości musi pochodzić z tego samego gospodarstwa domowego lub z innego gospodarstwa domowego, z którym zdecydowali się spędzić wakacje.
Centra handlowe i sklepy, poza określonymi wyjątkami pozostaną zamknięte. Sklepy oferujące artykuły spożywcze, drogerie, apteki, kioski, stacje benzynowe, warsztaty samochodowe czy sklepy z paszą dla zwierząt będą mogły działać.

Restauracja, bary i puby mają zakaz przyjmowania gości nawet na tarasach i w ogródkach, mogą jedynie podawać produkty na wynos lub realizować dostawy.

Nabożeństwa religijne i pogrzeby mogą odbywać się na Słowacji jak dotąd, ale wesela zostały ograniczone do 6 osób. Co ważne, z perspektywy rozważanego zamknięcia ośrodków narciarskich w Polsce, słowackie stacje mogą pozostać otwarte, ale jak dotąd - goście muszą legitymować się aktualnym negatywnym testem na koronawirusa.

opracowane na podstawie sme.sk, wo

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl