Golemo
Aktualności
Sobota, 28 listopada 2020 08:38

Słotwiny Arena zaczyna sezon

Od początku tygodnia działa już wyciąg UFO w Bukowinie Tatrzańskiej, od środy jeździć możemy na Master Ski w Tyliczu, a już dziś swój stok otwiera stacja Slowtiny Arena w Krynicy.
- Jesteśmy gotowi przyjąć pierwszych narciarzy i snowboardzistów, wprowadzając szereg przemyślanych i staranie przygotowanych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo epidemiczne – deklaruje Maciej Szymański – członek zarządu Słotwiny Arena.

Ośrodek sfinalizował III etap prac przy najnowocześniejszym w Polsce systemie naśnieżania firmy Technoalpin, który produkuje świeży śnieg na wszystkich naszych dziewięciu trasach. W system została wyposażona również ulubiona trasa narciarska „dookoła świata” - to prawie dwa kilometry długości.

NOWY SNOW PARK
Inwestycją, która szczególnie ucieszy snowboardzistów jest nowy Snow Park, który niebawem zostanie oddany do użytku. Specjalistyczna ekipa, budującą parki w największych kurortach w Alpach i na świecie profesjonalnie zaprojektowała i wykonała ciąg przeszkód o różnej skali trudności, rozmieszczonych na trasie długości blisko 400 m.
Jako jeden z najbardziej progresywnych parków w Polsce daje gwarancję wspaniałych lotów. Jest skierowany dla początkujących riderów, z wieloma ciekawymi opcjami również dla bardziej zaawansowanych. Snow Park obsługuje nowoczesna 6 osobowa kolej krzesełkowa Doppelmyar.

NOWE OŚWIETLENIE STOKU
- Nowości i udogodnień w tym sezonie będzie więcej - mówi Maciej Szymański. Trwają prace przy budowie dodatkowego oświetlenia stoku, dzięki któremu nocna jazda będzie jeszcze przyjemniejsza i bardziej bezpieczna. W trakcie realizacji jest budynek obsługi technicznej wraz z pomieszczeniem dla osób obserwujących naukę jazdy na stoku dla początkujących, tarasem widokowym i toaletą.

W budynku dolnej stacji kolei Słotwinka powstaje kasa biletowa i toalety.

Obszerny i wygodny parking został rozbudowany o ponad sto miejsc.

28 listopada ośrodek będzie czynny od 8:00 do 21:00 z przerwą na ratrakowanie w godz. 16:00 – 18:00.

SŁOTWINY ARENA – SZUSUJ Z NAJLEPSZYMI
Słotwiny Arena to miejsce stworzone ponad 40 lat temu przez grupę pasjonatów, z wielkiej
miłości do sportów zimowych. To właśnie pasja do aktywności na świeżym powietrzu, wyjątkowa atmosfera oraz uśmiechy na twarzach pracowników sprawiają, że ośrodek jest ceniony zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Obecnie Słotwiny Arena to jeden z najbardziej znanych na południu Polski zimowych ośrodków narciarskich. Posiada 10 km tras, 2 nowoczesne, sześcioosobowe wyciągi kanapowe z osłonami przeciwwiatrowymi, wyciąg taśmowy dla najmłodszych, nowoczesny system naśnieżania, jeden z najbardziej progresywnych snow parków w Polsce (tegoroczna nowość), restaurację i pensjonat.

Kultowe imprezy takie jak: Splash (czyli przejazd na nartach/snowboardzie przez basen
wypełniony wodą), Gymkhana narciarska (slalom na miednicach) oraz Liga Kubusiowego Narciarza (zawody dla dzieci od 4 lat) wpisały się na stałe do zimowego harmonogramu imprez stacji.

mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl