Aktualności
Środa, 28 sierpnia 2013 20:00

Śledztwo ws. prywatyzacji Polskich Kolei Linowych w Zakopanem

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie prywatyzacji PKL. Śledztwo prowadzone jest "w sprawie, a nie "przeciwko komuś". Prokuratorzy będą wyjaśniać, czy doszło do nieprawidłowości przy procesie prywatyzacji państwowej spółki.
Zawiadomienie o możliwości popełnienie przestępstwa w tej sprawie złożył klub poselski Solidarna Polska. Postępowanie prokuratury dotyczy popełnienia czynu z art. 231 § 1 Kodeksu Karnego, który mówi: " Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Zawiadomienie Solidarnej Polski dotyczyło burmistrza Zakopanego Janusza Majchra. Zdaniem polityków klubu, w jego przypadku chodzi o działanie polegające na przekroczeniu uprawnień "prowadzącym do działania na szkodę interesu publicznego, samorządowego i prywatnego poprzez podjęcie kroków przy działaniu w imieniu Miasta Zakopane występującego jako wspólnik PKG S.A. w celu emisji i zbycia akcji PKG S.A. w taki sposób, aby samorządy utraciły kontrolny pakiet akcji w spółce bez umocowania Rady miasta Zakopane wynikającego z art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. g ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym".

r/

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl