Aktualności
Środa, 22 lipca 2015 10:28

Skradzione skarby z Muzeum Fotografii w…. skupie surowców wtórnych

Policjanci jednego z komisariatów odkryli w punkcie skupu materiałów wtórnych na krakowskich Bieńczycach przedmioty o wartości historycznej należące najprawdopodobniej do Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jak się okazało, była to tylko część utraconych zbiorów. Wszystko wskazuje na to, że bardzo dużo różnego rodzaju dokumentów, fotografii czy czasopism mogło już trafić do kolekcjonerów, hobbistów, czy wreszcie do handlarzy, którzy chcieliby zarobić na tych muzealiach.
Śledczy rozpoczęli poszukiwania zaginionych przedmiotów. Systematycznie sprawdzano wszystkie miejsca, gdzie takie rzeczy mogły zostać wystawione na sprzedaż. Policjanci pojawiali się na giełdzie staroci koło Hali Targowej , Placu Nowym, a nawet na giełdzie staroci w Bytomiu. Sprawdzali także poszczególne aukcje na portalach internetowych. Dzięki tym poszukiwaniom niektóre utracone przedmioty należące do Towarzystwa zostały już odzyskane. Część zbiorów znaleziono u prywatnych kolekcjonerów.

Pomimo tych intensywnych i wielokierunkowych działań policjanci ustalili, że pewna część zbiorów najprawdopodobniej nadal znajduje się w rękach prywatnych.

Z tego powodu policja apeluje do wszystkich osób , które weszły w posiadanie przedmiotów, mogących pochodzić ze zbiorów KTF o kontakt z wydziałem dochodzeniowo – śledczym KWP w Krakowie na nr tel. 12 61 54 245 lub 12 61 54 200 lub 997.

am

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl