Aktualności
Piątek, 21 września 2018 11:46

Skopał psa, zaatakował policjantów

Sporo na sumieniu ma mieszkaniec Tarnowa, który wykazała się dość spora agresją. Został unieszkodliwiony przez stróżów prawa.

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum interweniowali u zbiegu ulic Lwowskiej i Szerokiej. Pomocy potrzebowała właścicielka psa, która wybrała się z nim na przechadzkę.

- Do spacerującej kobiety podbiegł niespodziewanie nieznany jej mężczyzna i z impetem kopnął w tułów jej pupila – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. - Wystraszona kobieta ruszyła przed siebie, ale nietrzeźwy napastnik wcale nie miał zamiaru odpuścić. Szedł za nią i ponownie kopał czworonoga.

Kobieta zadzwoniła po pomoc. Kiedy na miejscu zjawili się stróże prawa, nietrzeźwy i agresywny 31-latek obrzucił wulgaryzmami policjantów i zaatakował jednego z nich.Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu .

- Policjanci ustalili, że tego samego dnia mężczyzna chciał ukraść alkohol ze sklepu spożywczego w centrum miasta i groził sprzedawcy pobiciem – podaje przedstawiciel KMP w Tarnowe. - Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania rozboju, znęcania się nad zwierzęciem, znieważenia i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. eł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl