Parada Smoków
Aktualności
Czwartek, 12 grudnia 2019 16:11

Skawina. Nowa stacja monitorująca jakość powietrza

Trwają prace nad zamontowaniem nowej stacji mierzącej jakość powietrza. Pojawi się ona przy ulicy Studzińskiego w Skawinie. Zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku.
Będzie to już druga stacja monitorująca jakość powietrza w gminie Skawina. Pierwsza znajduje się przy os. Ogrody.

Nowa stacja mierząca jakość powietrza ma pomóc odpowiedzieć na pytanie, czym oddychają mieszkańcy Skawiny w bezpośrednim sąsiedztwie strefy przemysłowej. Urządzenie będzie dostarczało na bieżąco informacje o stężeniu niektórych lotnych związków organicznych. Wyniki na żywo można po zamontowaniu stacji śledzić w czasie rzeczywistym.

Stacja przy ul. Studzińskiego to drugi czujnik mierzący jakość powietrza na terenie Skawiny, pierwszy znajduje się na ul. Ogrody. Nowe urządzenie będzie sprawdzało stężenie benzenu, ksylenu i toluenu (BTX).

Inicjatorem zamontowania nowego czujnika jest gmina Skawina, będzie on obsługiwany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Urządzenie pojawi się w bezpośrednim sąsiedztwie strefy gospodarczej, blisko działających na jej terenie zakładów przemysłowych.  Planowany termin uruchomienia nowej stacji to styczeń 2020 roku.


mat. prasowy, oprac wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl