Aktualności
Środa, 25 kwietnia 2018 11:50

Skaldowie w Krościenku na Inaugurację Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

Tegoroczna inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce będzie miała miejsce 1 maja w Amfiteatrze „Pod Wierzbą” w Krościenku nad Dunajcem, a gwiazdą majówki będzie legendarna grupa Skaldowie.
Najpierw spod amfiteatru wyruszą o godz. 11.00 rowerzyści - uczestnicy rajdu Doliną Dunajca. Tych, którzy od roweru wolą wycieczki piesze, też nie powinno zabraknąć w amfiteatrze. Tu spotkają się z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR, którzy chętnie podpowiedzą, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w górach, promować będą m.in. znacznie ułatwiającą niesienie pomocy aplikację RATUNEK. GOPR-owcy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy, najodważniejsi będą mogli spróbować zjazdu tyrolką. Wiedzą, która może przydać się podczas letnich wyjazdów, podzielą się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W Krościenku pojawi się Camper Małopolski, który przemierzył już prawie całą Europę, zachęcając jej mieszkańców do podążania za nim do Małopolski. Przy Camperze dorośli otrzymają pomocne materiały promocyjne, a dzieci wezmą udział w ciekawych zabawach. Dodatkowo przez cały dzień będzie można odwiedzać stoiska regionalne z rękodziełem i lokalnymi przysmakami. Najmłodsi na pewno ucieszą się też z dmuchanych atrakcji.

O godzinie 16:00 warto pojawić się przy scenie, gdzie zaprezentują się młodzi górale – dziecięcy zespół regionalny „Małe Pieniny”. Po koncercie przewidziano wręczenie nagród m.in. uczestnikom Rajdu Doliną Dunajca, a po nim występ Kabaretu Truteń. Następnie usłyszymy Flisacką Grupę Śpiewaczą.

Wieczorem uroczyście zainaugurowany zostanie letni sezon turystyczny, a następnie na scenie pojawi się legendarny zespół Skaldowie (godz.20.00), który wystąpi w towarzystwie kilkunastu muzyków tworzących grupę Polish Wind Ensemble. Na zakończenie bawić się będziemy przy folkowej muzyce zespołu Sprytni.

oprac. r/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl