Aktualności
Piątek, 30 marca 2018 13:28

Siódma osoba zatrzymana w śledztwie łapówkarskim w PZD. Tym razem to znany przedsiębiorca budowlany

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia aresztował na trzy miesiące, pod zarzutem wręczania łapówek osobom publicznym, przedsiębiorcę budowlanego z powiatu nowotarskiego Stanisława Ch. Z naszych ustaleń wynika, że chodzi o właściciela firmy budowlanej z rejonu Pienin.
- Agenci krakowskiego wydziału zamiejscowego Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach zatrzymali przedsiębiorcę budowlanego Stanisława Ch. W nadzorującej śledztwo ABW Prokuraturze Regionalnej w Krakowie przedstawiono mu zarzuty popełnienia trzynastu przestępstw udzielenia łapówek osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji - powiedział PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Przypomnijmy, iż to siódma osoba zatrzymana przez ABW w śledztwie dotyczącym korupcji w Powiatowym Zarządzie Dróg w Nowym Targu prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Krakowie. Pod zarzutem przyjmowania łapówek zostali już aresztowani w tej sprawie dyrektor PZD Robert W., jego zastępca Krzysztof S. i kierownik wydziału zamówień publicznych Józef K. Wszyscy przebywają w tymczasowym areszcie. Cztery pozostałe osoby zatrzymane w tej sprawie to przedsiębiorcy realizujący prace na rzecz PZD.

Były dyrektor PZD Robert W. usłyszał w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie sześć zarzutów dotyczących przyjmowania łapówek. Jego zastępca Krzysztof S. ma postawionych siedem takich zarzutów.

Wskutek afery w PZD klub Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Nowotarskiego domagał się odwołania ze stanowiska starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera. W głosowaniu radni odrzucili ten wniosek.

Obecnie obowiązki dyrektora PZD pełni tymczasowo sekretarz powiatu Bartłomiej Garbacz. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora tej jednostki.

r/

źródło: podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl