Kopalnia
Aktualności
Czwartek, 22 sierpnia 2019 15:26

Silne burze w Tatrach, piorun uderzył m.in. w Giewont. Są ofiary

W Zakopanem trwa akcja ratunkowa po tym, jak podczas silnej burzy, która około godz. 13 przeszła nad Tatrami, piorun uderzył w Giewont. Na górze znajdowali się turyści. Pojawiają się doniesienia o uderzeniach błyskawic w innych rejonach Tatr i kolejnych poszkodowanych.
Na szczycie Giewontu, jak wynika ze zgłoszenia, które dotarło do służb ratunkowych, było w czasie burzy około 20 turystów. W trakcie uderzenia pioruna kilko z nich miało odnieść obrażenia w wyniku uderzenia błyskawicy. Na miejsce poleciał śmigłowiec z ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wezwane zostały też śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcja trwa.

Równocześnie pojawią się zgłoszenia mówiące o tym, że do silnych wyładowań doszło również w innych rejonach Tatr. Tam również mają być osoby poszkodowane. Na lądowisko TOPR w Zakopanem zjeżdżają się karetki, które mają zabrać poszkodowanych do szpitala.

Piorun uderzył też w drzewo przy ulicy Pod Blachówką w Kościelisku i uszkodził linię elektryczną prowadzącą do pobliskiego budynku.

r/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl