Golemo
Aktualności
Niedziela, 19 kwietnia 2015 14:08

Siepraw, Stróża: policjanci zaangażowani w poszukiwania zaginionych

Kilkudziesięciu policjantów i strażaków włączyło się w akcje poszukiwawcze zaginionych mężczyzn. Odnaleziono ich po kilku godzinach. Zdarzenia miały kontekst podjęcia próby samobójczej. 25 i 32-latek są już pod opieką lekarzy.
Pierwsze zdarzenie zgłoszono we czwartek około 21:30. 25-letni mieszkaniec Sieprawia oddalił się z domu, sugerując popełnienie samobójstwa spowodowanego sytuacją rodzinną. Dyżurny KPP w Myślenicach zarządził natychmiast akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło pięć załóg policyjnych oraz kilkudziesięciu strażaków ochotników. Sprawdzano drogi, dojazdy, przysiółki, okolice posesji, sklepów, a także okoliczne wioski. Przed północą mężczyzna odnalazł się.

W piątek w godzinach porannych do policyjnego stanowiska kierowania dociera kolejne, podobne w treści zawiadomienie. Tym razem w Stróży z miejsce zamieszkania opuścił 32-latek, który również deklarował możliwość targnięcia się na własne życie. Do penetracji terenu za zaginionym zmobilizowano blisko trzydziestu policjantów z Myślenic oraz ponad dwudziestu strażaków z OSP. W gotowości była grupa poszukiwawcza GOPR. Około 9:40 mężczyzna został znaleziony.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl