Aktualności
Sobota, 15 grudnia 2012 21:57

Sezon narciarski - rozpoczęty (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Zaczynamy w Małopolsce sezon narciarski. Bardzo się cieszę, że od tygodnia są dosyć dobre warunki do uprawiania sportu - mówił w Zakopanem Marek Sowa. Marszałek przypomniał, że na narciarzy i snowboardzistów czeka 55 stacji i blisko 250 km tras.
- Cieszy nas, że przybyły nowe trasy i nowe wyciągi, że poszerza się aspekt skipassów i coraz więcej stacji ma wspólną ofertę - dodał marszałek województwa. Przypomniał, że Małopolska przygotowała kampanię reklamową "Małopolska. Zaskakuje". - Nasza prezentacja i oferta w Warszawie, Łodzi, czy Krakowie cieszy się dużym zainteresowaniem. Cieszę się także, że inauguracje sezonu zimowego w Zakopanem ma charakter ogólnopolski. Ważne, że Ministerstwo Sportu i Turystyki na stałe przyjęło ten ten zwyczaj.

W podobnym tonie mówił prezes MOT. - Pierwsza refleksja jest taka, że pomysł na otwieranie sezonu jest strzałem w dziesiątkę. Ten sezon zimowy Małopolska Organizacja Turystyczna otwiera po raz szósty i rozpoczyna się jednocześnie plebiscyt na najlepszą stację narciarską. Wyniki poznamy pod koniec sezonu. W tamtym roku było ok. 40 tys kuponów i zgłoszeń, to świadectwo jakim cieszy się ten plebiscyt wzięciem - dodał Leszek Zegzda.

W konferencji prasowej z okazji Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2012/13, zorganizowanej obok Szymoszkowej wzięli udział także posłowie Jagna Marczułajtis i Andrzej Gut Mostowy, starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski oraz burmistrz Zakopanego i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Przy przedstawianiu dwóch ostatnich samorządowców doszło do małego zamieszania.

- Jest z nami Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego i jego partner prezydent Sopotu - powiedziała prowadząca spotkanie przedstawicielka MOT. Jej wypowiedź wywołała salwę śmiechu i mimo, iż zakłopotana kobieta tłumaczyła, że miała na myśli partnerstwo miast, a nie osób, do tego lapsusu wracano jeszcze kilkakrotnie.

s/ zdj. Regina Watycha
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl