Kopalnia
Aktualności
Poniedziałek, 20 listopada 2017 12:45

Sądeccy policjanci uratowali życie kobiecie

Sierż. szt. Marek Wacławski i st. post. Marcin Krok - policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sądeckiej komendy, uratowali życie 45-letniej kobiecie, która straciła przytomność podczas kierowania samochodem. Kobieta nie dawała oznak życia, jednak policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji, walcząc o jej życie.
Ich starania przyniosły efekt, ponieważ kobiecie wróciły funkcje życiowe. Funkcjonariusze prowadzili resuscytację do czasu przybycia na miejsce załogi karetki pogotowia, która kontynuowała akcję ratunkową.

Gdyby nie szybka reakcja świadków oraz profesjonalna akcja ratunkowa prowadzona przez policjantów, a następnie ratowników medycznych, ta historia miałaby zupełnie inne, tragiczne zakończenie.

W czwartek, 16 listopada ok. godz. 7.50 dyżurny sądeckiej komendy odebrał zgłoszenie o nieprzytomnej kobiecie w samochodzie przy ul. Zygmuntowskiej. Jak się później okazało samochód marki Volkswagen jechał ulicą Zygmuntowską w kierunku Alei Batorego i w pewnym momencie nagle, bez powodu zatrzymał się. Osoby jadące za tym pojazdem w trakcie omijania go zauważyły, że siedząca w nim kobieta jest sama i siedzi na miejscu kierowcy ze spuszczoną głową. Po bezskutecznej próbie nawiązaniu kontaktu z kobietą, świadkowie natychmiast wezwali na pomoc Policję i służby ratunkowe.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl