Aktualności
Sobota, 10 sierpnia 2019 16:42

Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęte! (zdjęcia)

W dniach 10-15 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbędą się 53. Sabałowe Bajania. Będzie to 6 dni pełnych folkloru i wspaniałej zabawy
W kolorowej, roztańczonej i rozśpiewanej paradzie konnej, kilkudziesięcioma wozami konnymi pod Bukowiańskie Centrum Kultury zajechali w samo południe uczestnicy Bajań, widzowie i zaproszeni goście. Uwagę przyciągał zaprzęg z platformą, na której bukowiańscy górale tańczyli zbójnickiego.

Imprezę, która rozpoczęła się na plenerowej scenie przed Domem Ludowym, oficjalnie otwarli dyrektor BCK Bartłomiej Koszarek, wójt Andrzej Pietrzyk i przewodniczący Rady Gminy Bukowina Tatrzańska Władysław Piszczek.

Na Sabałowe Bajania składają się ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych, któremu towarzyszą kiermasze, pokazy, zawody, zabawy i koncerty. Punktem kulminacyjnym jest Sabałowa Noc, która odbędzie się dzisiaj tj. w sobotę na scenie pod termami. W programie m.in. ceremonia pasowania na Zbójnika i Wiyrchową Orlicę oraz koncert zespołu ENEJ (g. 22).

W tym roku impreza potrwa aż 6 dni - od dziś do czwartku, na kiedy zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Cały program 53. Sabałowych Bajań w dziale "Co, gdzie, kiedy".

r/ zdj. Robert Miśkowiec
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl