Aktualności
Niedziela, 10 lipca 2016 12:30

ŚDM w Zakopanem - koncerty, transmisje z Campus Misericordiae

Koncert Stanisława Soyki i zespołu Trebunie Tutki, transmisje na żywo przemówień papieskich oraz filmów na telebimie ustawionym na Równi Krupowej - to niektóre z propozycji przygotowanych przez władze Zakopanego na Światowe Dni Młodzieży.
"Będzie to okazja, aby pokazać młodzieży z całego świata niezwykłe miejsca w Zakopanem, tatrzańską przyrodę oraz góralską kulturę i tradycję, które tak umiłował Ojciec Święty Jan Paweł II. Odwiedzający Polskę pielgrzymi będą mogli wyjechać stąd nie tylko wzbogaceni duchowo, ale również wypoczęci i z bagażem niezapomnianych wrażeń, dzięki którym z przyjemnością będą wracać do Zakopanego" - mówi KAI burmistrz Leszek Dorula.

Dla pielgrzymów, którzy zarejestrują się przez stronę internetową Sanktuarium Najświętszej Rodziny (www.swrodzina.net), przygotowane zostaną miejsca noclegowe w parafiach i zakopiańskich szkołach.

W ramach ŚDM pierwsza transmisja z Błoń i Campus Misericordiae odbędzie się w piątek 29 lipca o godz. 18.00. Pod Giewontem będzie można zobaczyć Drogę Krzyżową z Ojcem Świętym. Nazajutrz o godz. 19.30 rozpocznie się transmisja czuwania z papieżem w Krakowie. Z kolei w niedzielę 31 lipca od godz. 10 transmitowana będzie Msza św. z Franciszkiem.

Dodatkowo na Równi Krupowej wyświetlony będzie film o Janie Pawle II w pt. Zakopanem "Moje Tatry”.

1 sierpnia uczestnicy ŚDM ruszą na tatrzańskie szlaki Tego samego dnia zaplanowano koncert "Górale dla młodzieży świata. Wystąpi m. in. zespół góralski Giewont i Trebunie-Tutki. Dzień później - koncert Stanisława Soyki pt. "Wiara, nadzieja, miłość pod Giewontem". Zaprezentowana zostanie też karpacka wersja hymnu Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”, którą nagrał zespół „Harni” z udziałem górali ze Słowacji.

Przypomnijmy, że podhalańskim akcentem ŚDM będzie przekazanie papieżowi próśb i modlitw młodzieży w specjalnej skrzyni, wykonanej przez uczniów i nauczycieli Technikum Budowlanego w Zakopanem.

s/ zdj. T. Cichocki
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl