Aktualności
Niedziela, 13 marca 2016 21:29

ŚDM 2016. Znamy plan papieskiej wizyty w Polsce

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM biskup Damian Muskus podczas konferencji prasowej w Krakowie przedstawili wstępny plan wizyty papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży.
Papież pojawi się w Krakowie 27 lipca. W kolejnych dniach odwiedzi także Częstochowę oraz obóz zagłady Auschwitz-Birkenau.

Po powitaniu na lotnisku w Balicach papież Franciszek uda się na Wawel. Tam zaplanowano spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, władzami państwowymi oraz polskimi biskupami. Prawdopodobnie tego samego dnia wieczorem papież Franciszek spotka się z wiernymi przy ul. Franciszkańskiej 3, gdzie pojawi się w Oknie Papieskim.

28 lipca papież uda się do Częstochowy, gdzie na Jasnej Górze pomodli się przez obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, a następie odprawi mszę św. z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Tego samego dnia wróci do Krakowa, gdzie na Błoniach po raz pierwszy oficjalnie przywita się z młodymi pielgrzymami z całego świata.

29 lipca papież uda się na teren byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. 30 lipca lipca rano papież nawiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Kaplicę św. Siostry Faustyny. Wieczorem rozpocznie się czuwanie młodych z papieżem na Campus Misericordiae. Tematem czuwania będą: św.Faustyna i św. Jan Paweł II.

Kulminacyjnym momentem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończy koncert uwielbienia przygotowywany przez Adama Sztabę.

31 lipca będzie miała miejsce uroczysta msza św. w Brzegach, podczas której papież Franciszek ogłosi, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Przed wylotem z Krakowa papież, prawdopodobnie w Tauron Kraków Arenie, spotka się z wolontariuszami ŚDM. Następnie na krakowskim lotnisku papież pożegna się z Polską.

opr.ab

źródło: naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl