Aktualności
Piątek, 8 kwietnia 2016 20:42

ŚDM 2016. Brakuje miejsc noclegowych

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 poszukują około 50 tysięcy miejsc, gdzie nocować będą mogli pielgrzymi. Do tej pory udało się zarejestrować niemal 300 tysięcy kwater. Stąd apel do małopolskich rodzin o pomoc w ugoszczeniu pątników.
Komitet Organizacyjny przekazał, że jest już 298 tysięcy miejsc noclegowych dla pielgrzymów. Są to miejsca zarówno u rodzin, jak i w jednostkach zakwaterowania zbiorowego: szkołach, remizach i domach kultury.

- Noclegów poszukujemy dla około 350 tysięcy osób, dlatego, że pielgrzymi przy rejestracji mają możliwość wyboru pakietu z zakwaterowaniem bądź bez – powiedziała Agnieszka Lewandowska z Departamentu Logistyki.

Skąd wiadomo, ile noclegów będzie potrzebnych? Jak tłumaczyła Lewandowska, szacunki oparte są głównie na ŚDM z Madrytu, gdzie zarejestrowało się ponad 440 tysięcy, a z tego ok. 320 tysięcy osób skorzystało noclegów.

Organizatorzy apelują więc do małopolskich rodzin, które mogłyby pod swój dach przyjąć młodych pątników z całego świata. Aby to uczynić, należy ze strony krakow2016.com pobrać stosowną deklarację, wypełnić ją oraz przekazać Komitetowi Parafialnemu, działającemu przy kościele parafialnym w miejscu zamieszkania.

Nawet jeśli uda się zebrać odpowiednią ilość deklaracji, nie załatwi to problemu zakwaterowania. Dorota Abdelmoula, rzecznik prasowa ŚDM przyznała, że największym wyzwaniem dla komitetu organizacyjnego są pielgrzymi, którzy pojawią się w Krakowie bez oficjalnej rejestracji. Dla tych osób komitet chce przygotować awaryjne miejsca: wojskowe namioty na terenach niektórych parafii, otwarte od piątku do poniedziałku przez całą dobę kościoły w Krakowie oraz domy parafialne.

eł/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl