Aktualności
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 09:54

Ruszyły kontrole po tragicznym pożarze w escape room

Po pożarze w Koszalinie Państwowa Straż Pożarna na polecenie ministra Joachima Brudzińskiego, rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju. Przypomnijmy, w niedzielę 6 grudnia zginęło pięć nastolatek.

Jak poinformowali przedstawiciele resortu, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński przekazał rodzinom ofiar wyrazy współczucia. Zapewnił też o wsparciu ze strony służb podległych MSWiA i administracji państwowej.

- Dokładne przyczyny pożaru wyjaśnia prokuratura z policją. Ze wstępnych informacji przekazanych przez gen. bryg. Leszka Suskiego wynika, że w obiekcie, w którym doszło to pożaru, były nieprawidłowości. Chodzi między innymi o brak zapewnienia właściwej ewakuacji, prowizorycznie wykonaną instalację elektryczną i złe ustawienie urządzeń grzewczych – czytamy w komunikacie resortu.

Z informacji uzyskanych od policji wynika, że w Polsce działa ponad tysiąc obiektów typu escape room. Lista lokali została przekazana do Komendy Głównej PSP i komend wojewódzkich.

Opr. eł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl