WSB
Aktualności
Czwartek, 8 września 2016 13:00

Ruszyło Forum Trzeciego Wieku. Inuguracja z udziałm wicepremiera (zdjęcia)

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyła się pierwsza sesja Forum III Wieku. Od ośmiu lat jest to impreza towarzysząca Forum Ekonomicznemu w Krynicy Zdroju.
Podczas inauguracji obecny był m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, Władysław Kosiniak-Kamysz, marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, starosta nowosądecki Marek Pławiak i prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Gości witała Wiesława Borczyk - prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku i prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Forum III Wieku jest miejscem, gdzie chcemy postrzegać zmiany demograficzne nie jako zagrożenie, ale jako wielką szansę dla rozwoju społecznego i ekonomicznego, dla organizacji pozarządowych i podmiotów biznesowych, w wielu obszarach jak np. ochrona zdrowia, zdrowy styl życia, opieka społeczna, ekonomia i finanse, edukacja, kultura, turystyka, sport, rekreacja, transport, mieszkalnictwo, inwestycje w infrastrukturę i nowe technologie – mówiła Wiesława Borczyk. – „Srebrna gospodarka” ma szansę stać się motorem wzrostu gospodarczego. Zaczyna się wówczas, gdy podmioty gospodarcze dostrzegają w seniorach potencjalnych klientów, grupę szybko rosnącą liczebnie, posiadającą znaczną siłę nabywczą, charakteryzującą się stałością preferencji nabywczych.

- Macie Państwo wielką wiedzę i doświadczenie życiowe – mówił starosta Marek Pławiak. – Wiem, że chcecie się nim dzielić. To, że tutaj jesteście oznacza, że jesteście młodzi duchem. Będę wspierał wasze działania. Zawsze możecie liczyć na moją pomoc.

Ponad 200 liderów Uniwersytetów Trzeciego Wieku zgłosiło swój udział w tegorocznym Forum Trzeciego Wieku. Reprezentują oni środowisko osób starszych, słuchaczy - studentów UTW, z kraju i zagranicy.

olsz, zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl