Aktualności
Piątek, 15 września 2017 16:50

Ruszyła przebudowa Balatonu (zdjęcia)

Dziś oficjalnie ruszyła przebudowa Balatonu, a symboliczną pierwszą łopatę pod inwestycję wbili Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk i wykonawca prac Władysław Leśko.
Trzy podwieszane baseny, drewniany pomost, piaszczysta plaża i bezpieczne wejścia, a do tego nowe ścieżki, oświetlenie i parking dla rowerów – tak już w przyszłym sezonie letnim będzie wyglądał trzebiński Balaton, „Serce Trzebini” .

- Zgodnie z obietnicą z początku tego roku, rozpoczynamy jedną z najważniejszych inwestycji w naszej gminie: wyczekiwaną przez mieszkańców i tysiące turystów przebudowę kąpieliska zwanego „sercem Trzebini”. Już w przyszłym roku to serce zabije jeszcze mocniej, zmieniając naszą gminę w rekreacyjną stolicę Małopolski Zachodniej – mówi Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk.

Realizowany projekt zakłada m.in. budowę trzech tzw. pływających basenów o łącznej wielkości 40 na 90 m. Jeden z nich, o głębokości 80 cm, będzie przeznaczony dla dzieci. Nad akwenem powstanie piaszczysta plaża z bezpiecznym zejściem do wody. Projekt zakłada również budowę drewnianego tarasu łączącego baseny, montaż leżaków do opalania, stojaków rowerowych i ekologicznego oświetlenia solarnego. Inwestycja została podzielona na dwa etapy, które mają się zakończyć przed startem przyszłorocznego sezonu letniego.

- To dla nas duże wyróżnienie, ale i olbrzymia satysfakcja, że jako lokalna firma, istniejąca blisko 25 lat na rynku, będziemy realizować tę ważną dla naszej gminy inwestycję. Dzisiaj wbijamy pierwszą łopatę i od razu ruszamy do pracy. Terminy realizacji są bardzo ambitne – mówi Władysław Leśko, właściciel trzebińskiej firmy Rembud.

- Ta inwestycja to spełnienie mojego marzenia. Od lat ją planowano i szacowano koszty, które czasem sięgały kilkunastu milionów, ale nikt nie odważył się zrealizować tych planów. Nigdy nie miałem wątpliwości, że Balaton trzeba odnowić i można to zrobić znacznie taniej. Cała inwestycja będzie kosztować 3,7 mln złotych i taką kwotę zarezerwowaliśmy w budżecie na ten i przyszły rok – podkreśla Jarosław Okoczuk.

Warto dodać, że to nie jedyna inwestycja w gminie Trzebinia związana z przebudową otoczenia miejsca wodnej rekreacji i wypoczynku. W sierpniu Burmistrz Trzebini odebrał z rąk marszałka Małopolski promesę na dofinansowanie do przebudowy Zalewu Chechło, która będzie kosztować 8 mln złotych i ma się zakończyć jesienią przyszłego roku. Obydwie inwestycje uczynią z Trzebini jedno z najpopularniejszych w południowej Polsce miejsc do spędzania wolnego czasu i rekreacji nad wodą.

Balaton to cieszący się olbrzymią popularnością zbiornik wodny w centrum Trzebini, co roku odwiedzany przez tysiące mieszkańców i przyjezdnych, także z województwa śląskiego. Powstał w wyrobisku po kamieniołomie na obszarze blisko 3 ha, charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą pierwszej klasy czystości, co sprawia, że jest popularny także w środowiskach nurków.

opr. s/

źródło: Urząd Miasta w Trzebini

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl