Aktualności
Poniedziałek, 26 marca 2018 11:51

Ruszyła budowa nowego akademika dla studentów przy ul. Romanowicza w Krakowie

Ruszyła budowa nowego akademika dla studentów przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie.
Generalnym wykonawcą odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod została firma Unibep. W industrialnych wnętrzach znajdzie się 290 mieszkań i 713 łóżek.

W każdym z mieszkań znajdą się: pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnia, kuchnia oraz łazienka. Będą w pełni umeblowane oraz będą posiadały dostęp do szybkiego internetu.

Studenci będą mieli dostęp do sal do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej czy kuchni, umożliwiającej wspólne gotowanie. Na parterze akademika znajdą się ogólnodostępne przestrzenie dla gości odwiedzających studentów. Dodatkowo w budynku znajdą się: nowoczesna siłownia, rowerownia, pralnia, wewnętrzny ogród oraz taras widokowy.

W Livinn Kraków znajdą się także ogólnodostępne przestrzenie handlowo-usługowe na parterze. Jedna z nich, o powierzchni 650 m kw., zostanie przeznaczona na sklep wielkopowierzchniowy, a pozostałe na usługi uzupełniające. Inwestor przewidział także miejsce na kawiarnię z bezpośrednim wejściem od strony ul. Romanowicza, która będzie mogła zostać zagospodarowana przez zewnętrznego operatora.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 r., a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

opr. ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl