Aktualności
Piątek, 31 maja 2013 11:47

Ruszył LXXII Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego (zdjecia)

NOWY TARG. Tradycyjnie w Boże Ciało spod kładki na Czarnym Dunajcu przy lodowisku wystartował LXXII Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego. W tym roku bierze w nim udział około 200 kajakarzy.
W przyszłym roku impreza obchodzi 80. rocznicę organizacji pierwszej edycji. - Co roku przyjeżdżam do Nowego Targu i nie mogę się nadziwić jak to miasto się rozwija i pięknieje – mówił podczas ceremonii powitania Tadeusz Trzmiel, Wiceprezydent Krakowa ds. inwestycji miejskich. Otwarcie Spływu zorganizowane zostało w Parku Miejskim, który został niedawno zrewitalizowany.

- Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu to najstarsza impreza sportowa w Nowym Targu, chciałem podziękować wszystkim tym, którzy przyczyniają się do jej organizacji – mówił burmistrz Marek Fryźlewicz do szefów tegorocznej edycji, ale także do organizatorów z poprzednich lat, którzy, jak podkreślił, nadal tu wracają choćby jako uczestnicy.

Tegoroczny spływ skrócony został do Jazowska, ponieważ w Nowym Sączu trwa rewitalizacja leżącego nad Dunajcem Parku Strzeleckiego, co utrudniało przygotowanie tam miejsca na zakończenie imprezy.

opr.s/ zdj. Maciej Bachulski

źródło: Podhale24, UM Nowy Targ

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl