Aktualności
Środa, 18 listopada 2020 18:00

Rusza szpital covidowy w Krynicy-Zdroju

Od dzisiaj zaczyna działać szpital II stopnia dla chorych na covid-19 w Krynicy-Zdroju. Placówka została utworzona w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny, a za jej przygotowanie i uruchomienie odpowiadała spółka Skarbu Państwa Tauron.
- W szpitalu jest 168 łóżek dla chorych, którzy wymagają wsparcia tlenowego - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Placówka jest przygotowana pod katem medycznym - są lekarze i pielęgniarki oraz wysoce specjalistyczny sprzęt potrzebny do ratowania ludzkiego życia. Nadzór nad tą placówką ma nasz Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju. Wraz z uruchomieniem tego szpitala, na obecną chwilę problemy związane z brakiem łóżek i miejsc dla pacjentów chorych na covid-19 zostały rozwiązane.

Oprócz tego, w krynickim sanatorium Continental zostało utworzone izolatorium na około 150 łóżek.
Przypomnijmy też, że w Szpitalu Powiatowym im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju działa dodatkowy oddział dla chorych na covid-19. Utworzono go ze względu na trudną sytuację i coraz więcej zakażonych. W sumie w krynickim szpitalu dla zakażonych koronawirusem zostało przygotowanych 50 łóżek. Chorym jest zapewniona pełna opieka medyczna.

mat. prasowe
Fot. https://www.pttkkrynica.pl/agent/xx-wojskowy-szpital-uzdrowiskowo-rehabilitacyjny/#prettyphoto[group]/0/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl