Kopalnia
Aktualności
Wtorek, 9 stycznia 2018 21:00

Rusza kolejna edycja cyklu Krynica Źródłem Kultury

13 stycznia rozpocznie się kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia, jakim jest cykl koncertowy Krynica Źródłem Kultury.
Koncertom w Krynicy towarzyszyć będą półfinałowe i finałowe zmagania uczestników Festiwalu Supportów, którego zadaniem jest wyłonienie najciekawszych zespołów młodego pokolenia. Występy tych zespołów poprzedzą koncert Zakopower który w tegorocznej edycji wystąpi jako pierwszy.

Na dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Dariusz Reśko podkreślał, jak ważna jest to dla Krynicy impreza. Czwarta, a jeśli liczyć jedną letnią edycje to nawet piąta odsłona muzycznego cyklu staje się wizytówką uzdrowiska odwiedzanego przez milion turystów rocznie. Powitano też dziś nowego sponsora - Polskie Koleje Linowe, które reprezentował Łukasz Chmielowski. - Dobre marki się przyciągają, cieszy nas możliwość współpracy z Krynicą i Uzdrowiskiem - powiedział.
W podobnym tonie wypowiadał się prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów Grzegorz Biedroń. Dla Krynicy i jego firmy to dodatkowo rok jubileuszowy, w którym świętować będziemy 225-lecie powstania uzdrowiska. Prezes Biedroń zauważył, że cykl koncertów ściągający do Krynicy celebrytów show-biznesu to miła odmiana dla spokojnego, odległego skandalom życia uzdrowiska.
- "Nie ma balau bez skandalu” zaczął nawiazując do wypowiedzi poprzednika Jan Malski z agencji eventowej Especto. Tegoroczna odsłona przyniesie 13 wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Wśród zaproszonych artystów znajdują się między innymi: Bajm, Chylińska, Kult, Perfect czy Dżem. Na start, niejako ukłon w stronę Polskich Kolei Linowych - zagra zespół Zakopower.

Dotychczas, w ramach poprzednich trzech edycji, w czasie 18 koncertowych tygodni odbyło się 55 wydarzeń kulturalnych, na których wystąpiło 40 topowych, polskich artystów oraz zespołów supportowych. To aż 260 godzin muzyki na żywo!

Krynica Źródłem Kultury potrwa od 13 stycznia do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl.

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. i agencja eventowa Especto, a impreza możliwa jest dzięki wsparciu sponsorów Miasta Krynica Zdrój i Polskich Kolei Linowych S.A.

Więcej szczegółów na www.krynicazrodlemkultury.pl

oprac. wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl