Aktualności
Czwartek, 14 czerwca 2018 21:26

Rusza Life Festival. Będą utrudnienia

Do Oświęcimia po raz kolejny zjadą gwiazdy światowej sceny muzycznej. Organizacja jednego z największych festiwali w kraju będzie się wiązała jednak z pewnymi utrudnieniami, z którymi muszą się liczyć mieszkańcy.
Kolejna edycja Tauron Life Festival Oświęcim spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym. Jak podał oświęcimski magistrat, w piątek, 15 czerwca, od godziny 8 do niedzieli, 17 czerwca, do godziny 6 całkowicie nieprzejezdna będzie ul. Legionów na odcinku od ronda Solidarności do ronda im. Kazimierza Płonki. Na tym nie koniec.

- Bieg uliczny Run 4 Life planowany na sobotę, 16 czerwca, związany będzie z utrudnieniami w ruchu pojazdów na trasie biegu w godzinach od 8:00 do 13:00. Trasa biegu prowadzi ulicami: Garbarską, Krętą, Szarych Szeregów, Obozową, Więźniów Oświęcimia, Bartoszewskiego (teren Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau) oraz ul. Leszczyńskiej – poinformowała Katarzyna Kwiecień z urzędu miasta. - Organizatorzy proszą mieszkańców, aby w tych godzinach nie pozostawiać samochodów na trasie biegu. Pojazdy, które będą stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników biegu zostaną odholowane na koszt właściciela.

Trasa biegu będzie zabezpieczona przez służbę ochrony, policję oraz Ochotniczą Straż Pożarną.

- Fundacja Peace Festival oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu jako organizatorzy biegu zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej uciążliwe – zapewnia Kwiecień - Dodatkowo dla mieszkańców osiedla Pileckiego, już w piątek po południu oraz w sobotę od godzin porannych Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau udostępni parking po byłej bazie PKSiS Oświęcim.

Opr. Eł/fot. Łukasz Razowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl