Aktualności
Czwartek, 4 lipca 2019 23:05

Rusza 32 Festiwal Teatrów Ulicznych

Przed nami 32. Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie. Aktorzy wychodzą do widza i nie straszna im pogoda i szum miasta. Wielkie rozpoczęcie w czwartek na Rynku Głównym. Swój spektakl zaprezentują aktorzy teatru KTO.
Nieprzypadkowo 32. Festiwal Teatrów Ulicznych (4-7 lipca) skupi się na wątku przenikania się dwóch światów: cyrku i teatru ulicznego, ich wspólnych korzeniach i wzajemnych inspiracjach. Podczas czterodniowego karnawału najpiękniejsze place i ulice Krakowa staną się scenami dla ponad trzydziestu teatrów z Polski i zagranicy, m.in. z Francji, Belgii, Niemiec i Ukrainy.

Będzie Kijowski Teatr Uliczny „Highlights” i Teatr Lviv_kiy, prezentując na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego spektakl Przystanek klaunada. Teatr KTO przypomni dwa spektakle: nostalgiczny Zapach czasu i niepokojącego Peregrinusa. Na Rynku Głównym zespół linoskoczków Lyapunov – stability in motion z Belgii pokaże napowietrzny, zapierający dech w piersiach Luchtbrug (Powietrzny most). Do cyrkowego namiotu na placu Szczepańskim klauni zaproszą najmłodszą widownię na spektakle i zajęcia warsztatowe. Festiwal zwieńczy widowisko plenerowe Parada kuglarzy na Rynku Głównym.

Szczegółowy program można znaleźć na stronach urzędu miasta i teatru KTO.
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl