Golemo
Aktualności
Wtorek, 9 maja 2017 14:39

Ruch wahadłowy w Siołkowej

Ruszyły prace przy przebudowie 980-metrowego odcinka drogi powiatowej Grybów-Krużlowa Niżna w miejscowości Siołkowa. Z tego powodu wprowadzono tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.
Przebudowa drogi powiatowej Grybów-Krużlowa Niżna realizowana jest w ramach zadań, na które Powiat Nowosądecki uzyskał pomoc finansową z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20. Zgodnie z umową zawartą w październiku 2016 r. pomiędzy Samorządem Województwa Małopolskiego a Powiatem Nowosądeckim pomoc z PROW stanowi 63,6 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Wartość zadania wynosi 611,9 tys. zł brutto, zatem dofinansowanie z PROW przekracza nieznacznie 389 tys. zł. Termin zakończenia prac ustalono na 30 czerwca bieżącego roku.

Prace realizowane w Siołkowej obejmują przebudowę konstrukcji drogi i nawierzchni, polegającą na rozebraniu nawierzchni z mas mineralno-bitumicznych, warstwy ścieralnej i wiążącej, uzupełnieniu i wyrównaniu warstwy podbudowy oraz wykonaniu nowej nawierzchni. Uzupełnione zostaną również pobocza.

szel/

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl