WSB
Aktualności
Niedziela, 15 sierpnia 2021 16:44

Roztańczone i rozśpiewane Krupówki (zdjęcia)

ZAKOPANE. Zespoły biorące w tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich przeszły w barwnym korowodzie ul. Zamoyskiego i Krupówkami.
To najradośniejsza, ale i najbardziej spektakularna tradycja MFFZG. W ciągu kilkunastu minut widzowie mieli przedsmak tego, co dziać się będzie w na scenie plenerowej na Równi Krupowej przez kolejne dni.

Festiwalową niedzielę rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele Św. Krzyża. Po południu na terenie wioski festiwalowej zorganizowana została Wystawa Owczarków Podhalańskich. Na godzinę 18:00 zaplanowano koncert Inauguracyjny.

W tym roku o "Złote Ciupagi" zawalczą zespoły z Bułgarii, Czarnogóry, Macedonii, Rumunii, Serbii, Turcji, Ukrainy i Włoch. Do udziału w festiwalu zakwalifikowały się także cztery polskie zespoły wytypowane przez jury Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu: Zbyrcok z Juszczyna (Beskid Makowski), Istebna z Istebnej (Beskid Śląski), Lachy z Nowego Sącza oraz Regle z Poronina, które będą reprezentować Skalne Podhale.

Oceniać je będzie międzynarodowe Jury pod przewodnictwem dr Bożeny Lewandowskiej. Przedstawiciele wszystkich grup wezmą udział także w zmaganiach o Sabałowe Gęśle oraz Zbyrcoki w ramach Międzynarodowego Konkursu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni Tutki.

Gospodarzami Festiwalu są: Zespół Regionalny im. Klimka Bachledy i Parafialny Regionalny Zespół "Giewont" z Olczy.

Przypomnijmy, że transmisje z wszystkich wydarzeń dostępne są na kanale MFFZG na Youtube.


s/ zdj. Barbara Hadowska

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl