Golemo
Aktualności
Piątek, 28 lutego 2020 12:36

Rozpoczyna się budowa pasów włączenia i wyłączenia budowanego węzła Niepołomice z A4 - utrudnienia

Prace przy budowie węzła Niepołomice A4 wchodzą na autostradę. Będzie zawężenie pasów ruchu.
Rozpoczyna się budowa pasów włączenia i wyłączenia budowanego węzła Niepołomice z autostradą A4. W związku z tym od godz. 7.00. we wtorek 3 marca 2020 r. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na odcinku 800 m autostrady, pomiędzy miejscami obsługi podróżnych Podłęże i Zakrzów. W nocy z poniedziałku na wtorek trwać będą przygotowania do zmiany organizacji ruchu. Żółte linie na jezdni zostały już namalowane.

W celu wykonania pasów włączenia i wyłączenia ruchu z węzła Niepołomice na autostradę konieczne będzie zawężenia pasów ruchu A4, odpowiednio dla pasa lewego do 2,75 m z wyłączeniem na nim ruchu pojazdów ciężarowych oraz pasa prawego do 3,5 m, na długości około 800 m. Prace prowadzone będą równocześnie na dwóch jezdniach autostrady. Obowiązywać będzie także w tym miejscu ograniczenie prędkości do 80 km/godz. Utrudnienia te potrwają do ukończenia prac i oddania do użytkowania węzła, czyli do 30 czerwca 2020 r.

Zaawansowanie prac przybudowie węzła Niepołomice wynosi 70%. Prace trwały także w okresie zimowym i nie ma żadnych opóźnień. Przebudowana została droga wojewódzka nr 964 wraz budową dwóch rond i położone są tam dwie warstwy bitumiczne, a pozostała do wykonania jeszcze warstwa ścieralna. Wybudowano łącznice węzła do styku z autostradą. Aktualnie trwa przebudowa ekranów akustycznych i kształtowanie terenu wokół węzła.

opr.s/

źródło: GDDKiA

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl