Aktualności
Sobota, 2 czerwca 2018 13:52

Rozpoczyna się Smocze Święto. Uwaga kierowcy - możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

KRAKÓW. Wypełnione po brzegi Bulwary Wiślane, kolorowe balony, inspirujące gry i zabawy oraz warsztaty teatralne. Smoczy Piknik Rodzinny właśnie się rozpoczął.
Na mieszkańców i turystów w samym sercu Krakowa przez dwa dni czekać będą inspirujące zabawy dla całej rodziny. Wieczorne widowisko plenerowe na Wiśle, Smoczy spacer ulicami miasta i Smoczy Piknik Rodzinny to atrakcje, które Teatr Groteska przygotował w ramach 18.Wielkiej Parady Smoków.

Już w sobotę o g. 22:00 w zakolu Wisły odbędzie się Wielkie Widowisko Plenerowe – najbardziej spektakularne wydarzenie całej imprezy. Unoszące się na wodzie olbrzymie, sięgające nawet 25 m długości i 15 m szerokości smoki w towarzystwie laserów, sztucznych ogni i nastrojowej muzyki na pewno zadowolą najbardziej wymagającego widza.
W niedziele w samo południe na ulice miasta wyjdzie kolorowy korowód, w którym weźmie udział około 40 animowanych i stworzonych przed dzieci i młodzież, smoków. Każdy z nich powalczy o tytuł Najpiękniejszego. Parada przejdzie od hotelu Royal, ulicą Grodzką w kierunku Rynku Głównego.


W związku z wielkim smoczym świętem przypominamy o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym.
2 czerwca (sobota)
Możliwe utrudnienia na ulicach: Bernardyńskiej, Smoczej oraz Koletek – godz. 10.00-23.00
podczas Pikniku Rodzinnego na Bulwarach Wiślanych
Zamknięte:
- ul. Powiśle – godz. 22.00-23.00;
- przejście dla osób poruszających się pieszo oraz rowerzystów na deptaku nad Wisłą, od Smoka Wawelskiego do mostu Dębnickiego (po stronie Wawelu) – godz. 20.00;
- przejście dla osób poruszających się pieszo oraz rowerzystów na deptaku nad Wisłą, od mostu Grunwaldzkiego do mostu Dębnickiego (po stronie Ronda Grunwaldzkiego) – godz. 20.00.
podczas Wieczornego Widowiska Plenerowego na Wiśle.
 
3 czerwca (niedziela)
Możliwe utrudnienia:
- na ul. Grodzkiej, Placu Wszystkich Świętych i Rynku Głównym podczas Parady Smoków – godz. 10:00-15:00;
- na ul. Bernardyńskiej, Smoczej oraz Koletek podczas Pikniku Rodzinnego na Bulwarach Wiślanych – godz. 10:00-19:00
Wstrzymany ruch tramwajowy na Placu Wszystkich Świętych – godz. 12.00-13.00


Organizatorem wydarzenia jest Teatr groteska, Prezydent Miasta Krakowa oraz Radio RMF FM. Wydarzeniu patronuje m. in. Malopolskaonline.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl