Kopalnia
Aktualności
Sobota, 30 listopada 2019 13:50

Rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym (zdjęcia)

Gigantyczna choinka, zapach gorącej czekolady i przeróżne smakołyki - tak w skrócie prezentują się Targi Bożonarodzeniowe. Na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się świąteczny jarmark.
Jak co roku w małych drewnianych budkach możemy kupić ozdoby świąteczne czy spróbować tych potraw i słodyczy, które pomogą wprowadzić nas w świąteczny nastrój.


Krakowski jarmark potrwa do drugiego dnia świąt. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Już w sobotę wspólne pisanie listów do świętego Mikołaja. 5 grudnia przewidziano kolejną edycję konkursu szopek, a 21 i 22 grudnia odbędzie się prezentacja regionalnych stołów wigilijnych.

Przedświątecznym targom zawsze towarzyszy wiele imprez, m.in. występy artystyczne. Pierwsze wydarzenia zaplanowano na sobotę (30 listopada). Od godziny 9.30 przy estradzie będzie można napisać (lub narysować) list do Świętego Mikołaja. Listy należy wrzucać do skrzynki pocztowej znajdującej się przy estradzie, a po godzinie 12 polecą one do nieba, przyczepione do baloników. Tego dnia przewidziane są też występy Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.

O godz. 16.30 wystąpi Magda Steczkowska z Chórem Rodzinnym im. Jana Pawła II, a o godz. 17.15 prezydent Krakowa zapali lampki na choince przed kościołem Mariackim. Z kolei o godzinie 18.30 na scenie rozpocznie się zabawa andrzejkowa z niespodziankami, przygotowana przez Fundację Grupy „Adalex”.

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe UMK Kraków

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl