Aktualności
Piątek, 6 grudnia 2013 18:46

Rozpoczęły się Nowotarskie Targi Bożonarodzeniowe (zdjęcia)

NOWY TARG. - Rozpoczyna się nowa tradycja nowotarska - mówił podczas otwarcia Targów Bożonarodzeniowych Marek Fryźlewicz. Burmistrz przypomniał, że to "inicjatywa oddolna". Targi Bożonarodzeniowe to pomysł spółki DWR oraz Kongregacji Kupieckiej w Nowym Targu.
Na płycie Rynku stanęło kilkanaście drewnianych stoisk oferujących m. in. zabawki, ozdoby świąteczne, biżuterie. - To jak widzimy duże przedsięwzięcie. Ale myślę, że jesteśmy w stanie to unieść, tak by stało się to wspólnym świętem. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie - mówił burmistrz. Jak dodał "trudno przy tym wietrze liczyć na większą frekwencje, ale to co ma trudne początki przeradza się w sukces". - Ważne, że organizacja kiermaszu doszła do skutku i możemy tu być razem - podsumował włodarz miasta.

Targi potrwają do 6 stycznia przyszłego roku. W tym czasie zmieniać się będzie oferta handlowców. Stoiska czynne będą do godziny 20.oo. Prócz oferty handlowej, organizatorzy zapowiadają m. in. koncerty, występy zespołów, wspólne zabawy dla mieszkańców. Informacje o wydarzeniach będą publikowane na stronie www.targi-swiateczne.pl.

Współorganizator Targów, Jerzy Smoszna dziękował za wszelką pomoc przy przygotowywaniu kiermaszu. - Praktycznie z niczego udało się je zorganizować. Nie sądziłem, że aż tylu wystawców odpowie na nasze zaproszenie - cieszył się prezes Kongregacji Kupieckiej. Przypomniał, że inicjatywa organizacji kiermaszu pojawiła się kilka lat temu, gdy było już wiadomym, iż dojdzie do rewitalizacji Rynku. Po przebudowie głównego placu - sporo mówiono o takiej możliwości wykorzystania Rynku. Udało się w tym roku, ale to nie koniec. Spółka DWR zobowiązała się organizować świąteczne kiermasze przez dwa kolejne lata.

Obecny na otwarciu przewodniczący Rady Miasta Paweł Liszka zapraszał wszystkich mieszkańców Nowego Targu i gości do wspólnej zabawy, a za kilka dni - do wspólnego śpiewania kolęd

Pierwszy dzień Nowotarskich Targów Bożonarodzeniowych uświetnili swoim występem Mali Hyrni. Targom patronuje Małopolskaonline.

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl