Aktualności
Czwartek, 2 lipca 2015 22:26

Rozpoczęły się Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem

Dziś oficjalnie rozpoczęły się Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2015. Koncerty potrwają do 19 lipca. W dziesięciu małopolskich miejscowościach wystąpią artyści z Czarnogóry, Indonezji, Pakistanu, Cypru, Irlandii, Tajwanu, Meksyku, Turcji, Północnej Osetii i oczywiście z Polski.
Podczas sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego w lutym br. radni zadecydowali o przekazaniu na jego organizację wsparcia w wysokości 220 tys. zł.

W tegorocznej edycji festiwalu udział weźmie trzynaście grup – dziewięć zagranicznych i cztery polskie. Zespoły te zostały wybrane spośród wielu zgłoszeń z całego świata. To blisko trzystu osiemdziesięciu wykonawców tworzących niezwykły folklorystyczny spektakl. Program Festiwalu uzupełnią zespoły komercyjne, czerpiące swoje inspiracje z kultury ludowej Polski i innych części świata. Wszystkich wykonawców będzie można zobaczyć na scenie głównej Festiwalu, umieszczonej na Rynku w Myślenicach (tam też odbędzie się ceremonia otwarcia i zamknięcia Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem), a także na scenach w Miechowie, Suchej Beskidzkiej, Dobczycach, Wolbromiu, Andrychowie, Wadowicach, Jordanowie, Żmiącej, Tarnowie i Nowym Targu.

Absolutnym hitem są koncerty lubelskiej Grupy Caci Vorba - najbardziej uhonorowanych za granicą polskich wykonawców ostatnich lat. Do tego wspaniałego zestawu dołączą: Orkiestra św. Mikołaja, Sokół Orkiestra, PraSłowianki czy debiutująca na Festiwalu grupa Vorbire Maestra.

Szczegółowy program na www.festival.myslenice.pl

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl