Golemo
Aktualności
Środa, 9 sierpnia 2017 20:13

Rozpoczęły się 51. Sabałowe Bajania (zdjęcia)

Dźwiękami muzyki ludowej, śpiewem i barwnymi strojami podczas paradnego przejazdu zapraszali uczestnicy 51. Sabałowych Bajań turystów i mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej do Domu Ludowego. Na samym czele korowodu jeszcze przed pytacami jechał na kucyku sześcioletni Wojciech, który rozczulił zebranych przy drodze miłośników folkloru.
Bajania każdego roku przyciągają do bukowiańskiego Domu Ludowego gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków i drużbów weselnych. Rywalizować oni będą o główne trofeum jakim jest Bukowiański Buk.

Dzięki ponad półwiecznej tradycji impreza doczekała się już kolejnych pokoleń artystów. – To cieszy, że nowe, młode pokolenia wrastają w Sabałowe Bajania i wrastają w to co nazywamy kulturą ludową, regionalną i Polską – mówi Bartek Koszarek, dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”.

Sabałowe Bajania, to nie tylko konkursy rozgrywane na deskach sceny Domu Ludowego. – Mamy także imprez i wydarzenia towarzyszące – zaznacza Koszarek. – Zawody strzeleckie o Sabałową Flintę, wystawę sztuki ludowej, a także kiermasz – dodaje. Nie można oczywiście zapomnieć o Sabałowej Nocy podczas której mężczyźni pasowani są na zbójników, a kobiety wynoszone są do godności wiechowych orlic.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl