Aktualności
Piątek, 22 maja 2015 18:03

Rozpoczęły się 24. Dni Niepołomic

Święto Niepołomic rozpoczęło się tradycyjnie w piątek na zamkowym dziedzińcu, a zakończy w niedzielę 24 maja późnym wieczorem. 150 punktów programu, ponad 80 zgłoszeń i prawie 350 godzin programu artystycznego zmieściło się w programie tegorocznych 24. Dni Niepołomic.
W piątek na rozpoczęcie Dni Niepołomic wystąpi Formacja Chatelet. W sobotę od wczesnych godzin przedpołudniowych będzie przygotowywany koncert gwiazdy wieczoru, grupy Enej. Niedziela rozpocznie się msza świętą na zamkowym dziedzińcu z udziałem chóru K-dur z Kurima. Popołudniu w Osadzie Podegrodzie odbędzie się dzień Republiki Czeskiej połączony z degustacją potraw i występami zespołów ludowych.

Wieczorem tradycyjnie przeprowadzone zostanie losowanie cegiełek. Tegoroczny dochód zostanie przekazany na remont dachu niepołomickiego kościoła. Nagrodą główną będzie samochód osobowy. Właściciel cegiełki, której numer zostanie odczytany jako ostatni wyjedzie z Niepołomic Skodą Fabią trzeciej generacji. Ponadto wystąpi Bernard Dornowski, współzałożyciel, gitarzysta i wokalista legendarnych Czerwonych Gitar, który zaprezentuje wieloletni dorobek tej grupy.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl