Golemo
Aktualności
Sobota, 5 lipca 2014 23:32

Rozpoczął się VII Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami – Szczawnica 2014

W szczawnickim Dworku Gościnnym rozpoczął się tegoroczny VII Festiwal Muzyka nad Zdrojami zorganizowany przez Fundację Kulturalny Szlak, objęty patronatem honorowym przez biskupa tarnowskiego ks. Andrzeja Jeża, burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgodę i starostę nowotarskiego Krzysztofa Fabera oraz marszałka Marka Sowę.
Sobotni koncert inaugurujący festiwalowe muzyczne spotkania, które odbywać się będą w każdą sobotę do 26 lipca br. - był poświęcony, zgodnie z tytułem "Przyjaciele świętego Franciszka’’ - życiu św. Franciszka.

Na piękny poetycko-muzyczny kameralny koncert złożyły się pieśni, teksty oraz utwory instrumentalne poświęcone "Biedaczynie z Asyżu" i zwierzętach, których jest patronem.

Wykonawcami koncertu byli Katarzyna Wiwer – sopran, Aleksandra Szwejkowska-Belica – skrzypce oraz Michał Rot – fortepian, a ponadto dwójka utalentowanych i uhonorowanych już nagrodami dzieci z Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie.

Słowo wprowadzające do koncertu przedstawił Rafał Monita, prywatnie mąż Katarzyny Wiwer – sopranistki zarazem dyrektora artystycznego festiwalu.

Muzyczne utwory w formule miniatur poświęconych przez kompozytorów różnych epok i krajów zwierzętom, były przeplatane tekstami czytanymi przez Katarzynę Wiwer o życiu św. Franciszka i o "braciach mniejszych".

Fanów muzycznego festiwalu Muzyka nad Zdrojami organizatorzy zapraszają na kolejne koncerty: 12 lipca o godz. 17.00 do Willi Marta - "Kursalon Leśmian i skrzypce’’, 19 lipca o godz. 20. 15 do kościoła św. Wojciecha, gdzie zaprezentuje się organista Witold Zalewski i 26 lipca o godz. 20.15 na koncert poświęcony pieśniom kościelnym zatytułowany "Górecki in memoriam". Każdy meloman na pewno znajdzie coś dla siebie. Na wszystkie koncerty wstęp wolny

Festiwalowi patronuje Małopolskaonline.

Tekst i zdj. Henryk Janusz Olkiewicz
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl